III Bitwa o Wawel 2012r - KOMBAT KRAKÓW

Przejdź do treści

Menu główne:

III Bitwa o Wawel 2012r

Zawody w Krakowie
Trzecia Bitwa o Wawel przeszła do historii.
Okazała się medialna za sprawą relacji w TV Kraków oraz teleexperesie, niesamowita z uwagi na nowe modele startujące w zawodach, efektowna z uwagi na pokaz strzelania z pokładu modelu F-16, tradycyjna z uwagi na fakt zwycięstwa najlepszego obecnie poilota w Pucharze Polski w obu kategoriach oraz niezapomniana dla wszystkich którzy zdecydowali się na przyjazd do Grodu Kraka i otrzymali okolicznościowe koszulki.

W 2012r Kraków uzyskał przywilej zorganizowania Mistrzost Polski i tym samym gościł 34-ech najlepszych w Polsce zawodników startujących w klasie ESA.

Zawody trwały cały dzień, rozegrano po trzy rundy WWI i WWII oraz walki finałowe
Nad poprawnością zawodów czuwał sedzia główny i sędzia liniowy a sprawne zliczanie punktów tym razem było dziełem moich synów obsługujących system komputerowy.
W pierwszej dziesiątce obu kategorii znalazło się po 3 zawodników z Krakowa i choć nie udało się zdobyć ani jednej kryształowej statuetki, Kraków znów okazał się Najlepszy w kalsyfikacji Eskadr :-)
Pogoda dopisała, po dwóch dniach deszczu wstało piękne słońce. Liczne grono modelrzy pieczołowicie szykowało do startu swoje myśliwce. Wieksze modele znalazły swoje miejsce na wystawie statycznej ku uciesze zgromadzonej na trybunach publiczności.
Punktulanie o 10 rozpoczęły się zawody i wtedy ważne były już tylko punkty, cięcia, kolejki startowe ..... czyli to całe zamieszanie które charakteryzuje każde zawody :-)

Poniżej fotoreportaż .... na początek grupowe zdjęcie wszystkich uczestników :-)
Zawody trwały do późnego popołudnia i finały zostały rozegrane dopiero około 16,30
To zdaniem wielu zawodników były najlepsze walki jakie się odbyły w tym roku - nie ma się co dziwić, najlepsi piloci i ich najlpsze modele rywalizowały o najwyższą stawkę czyli tytuł Mistrza Polski

Wygrał w obu kategoriach Patryk Zagrajek z W-wy któremu serdecznie gratuluje sukcesu i osiagniętego wyniku punktowego (szczegółowe wyniki w tabeli poniżej)

Pobity został rekord Piotrka Miszczyka czyli 7 cięć w jednej rundzie - Patryk jest nowym rekordzistą z wynikiem 8 cięć w jednej walce.

Dziekuję wszystkim zawodnikom za udział i zapraszam w przyszłym roku na kolejną Bitwę o Wawel w cyklu Pucharu Polski ESA.
Poniżej oficjalne wyniki w kategorii WW II  i WWI

Za wsparcie w przygotowaniu zawodów dziekuję wszystkim członkom Eskadry Kraków a szczególnie:
- Marcinowi
- Rafałowi
- Markowi

dziękuję również:
za projekt plakatu, dyplomów, koszulek: Mirkowi Bozikowi
za przygotowanie statuetek i koszulek:  Markowi Rokowskiemu
za aktywne sędziowanie i prowadzenie zawodów:
Wojtkowi i Sławkowi oraz Michałowi, Przemkowi, Rafałowi

za ufundowanie nagród rzeczowych dziękuję firmom:
RC Matsu
OL-PEN Model
Na Polskim Niebie
Agtom
Graupner .... a także:
Alma Market SA
Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska SA

Dziękuję również Zarządowi klubu sportowego WKS Wawel za użyczenie obiektu i promocję medialną naszych zawodów
Mirek
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego