IV Bitwa o Wawel 2013r - KOMBAT KRAKÓW

Przejdź do treści

Menu główne:

IV Bitwa o Wawel 2013r

Zawody w Krakowie
Czwarta Bitwa o Wawel rozegrana została w mroźny pażdziernikowy dzień, tradycyjnie na stadionie klubu sportowego WKS-Wawel.
Tym razem Kraków podjął sie zorganizowania ostatnich zawodów w sezonie walk ESA.
Wyniki IV Bitwy o Wawel pozwoliły zamknąć i podsumować klasyfikację całego sezonu 2013r.
Zawody trwały cały dzień, rozegrano po trzy rundy WWI i WWII oraz walki finałowe
Nad poprawnością zawodów czuwał sedzia główny i sędzia liniowy a sprawne zliczanie punktów również i tym razem było dziełem moich synów obsługujących system komputerowy.
Pogoda dopisała, choć poranna mgła napawała obawami. Było bardzo zimno i wilgotno. W południe pokazało się słońce choć temperatura niewiele przekraczała 10 stopni. Nie czuło się jednak zimna gdyż każdy zajęty był przygotowaniem i sprawdzeniem sprzętu, wybierał swoje myśliwce, ładował pakiety i analizował szanse na wycięstwo.
Każda walka generowała niesamowite emocje a temparaturę podnosiły dodatkowe pokazy:
- akrobacji śmigłowcowej
- nalotu bombowego na fabrykę
Poniżej fotoreportaż z zawodów - wykorzystałem zdjęcia Piotra S. z galerii modelerc.info
28 zawodników walczyło o tytuł najlepszego ale tak naprawdę najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się wsród TOP TEN .... czyli tych najlepszych którzy mogli jeszcze coś zmienić w generalnej klasyfikacji Pucharu Polski. Zabrakło na starcie Patryka Zagrajka - jednego z najlepszych pilotów sezonu a to dało szansę kolejnym zawodnikom na podniesienie się w klasyfikacji ogólnej.
Czołówkę zdominowała Warszawa której piloci zgarnęli większość pięknych statuetek za podiumowe miejsca a honoru Krakowa na podium dzielnie bronił tylko Rafał Mijal.

Taki juz jest gościnny ten Kraków, że odstąpił najlepsze miajsca a samemu pozostawił sobie satysfakcję wprowadzenia do każdej dziesiątki 5 najlepszych zawodników w obu kategoriach. Taki rozkład miejsc potwierdza, że indwyidualnie żądzą emocje, czasem szczeście lub chwilowa dyspozycja pilota .... ale drużyna działa zawsze sprawnie.

Kraków z gigantyczną przewagą punktową po raz kolejny zdobył tytuł Najelpszej Eskadry w Polsce w obu kategoriach.

Poniżej uzyskane wyniki poszczególnych zawodników:
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego