V Bitwa o Wawel 2014r - KOMBAT KRAKÓW

Przejdź do treści

Menu główne:

V Bitwa o Wawel 2014r

Zawody w Krakowie
Bitwa o Wawel rozegrana została w tym roku w niesamowitej scenerii Muzeum Lotnictwa w Krakowie.
Dzięki uprzejmości Dyrekcji Muzeum na pole walki udostępniona została łączka w Aleii Migów a zawodnicy mogli toczyć walkę w sąsiedztwie prawdziwych myśliwców.

Zawody trwały cały dzień przy pięknej słonecznej pogodzie i w bardzo licznej obsadzie. Do Krakowa przyjechało aż 32 zawodników. Jak co roku nad poprawnością zawodów czuwał sedzia główny który przygotował tym razem ścieżkę dżwiękową z odliczanym czasem trwania walki oraz sędzia liniowy. Zliczaniem punktów jak co rok zajęci byli moi synowie obsługujący system komputerowy.
Stosunkowo niewielki teren udało się tak zorganizować, że pole lotów okazało się całkiem wystarczające a walka tocząca się w bliskim sąsiedztwie strefy bezpieczenstwa skutkowała bardzo wysokim wynikiem punktowym. Bliskość eksponatów działała bardzo motywująco :-)
W przerwie między rundami walk eliminacyjnych odbyły sie pokazy akrobacji śmigłowcowej które przygotował kolega Maciek - zdobywca III miejsca w Mistrzostwach Polski 2014r.
Zawody okazały się sporą atrakcją dla odwiedzających Muzeum Lotnistwa a widzowie entuzjastycznie dopingowali zawodników.
Latające w miniaturze kopie prawdziwych samolotów zainteresowały również p. J.Hoffmana który z uwagą oglądał nasze zmagania.

Zawody w Krakowie były ostatnimi z cyklu 10 zawodów Pucharu Polski w sezonie 2014r a uzyskane wyniki pozwoliły na podsumowanie klasyfikacji i nagrodzenie najlepszych zawodników całorocznej rywalizacji.
Podobnie jak w zeszłym roku zawodnicy z Warszawy okazali się lepsi od Eskadry Kraków i zajęli dwa z trzech punktowanych miejsc na podium.
Niezawodny Rafał Mijal z Eskadry Kraków wyrwał Jastrzębiom punktowane miejsca na podium ale niestety, przewaga kolegów z Warszawy okazała się zbyt duża
Klasyfikacja drużynowa zakończyła się w tym roku sukcesem Jastrzębi z Warszawy i piekne stalowe puchary dla Najlepszej Eskadry w sezonie 2014 powędrowały do stolicy.
Za pomoc w przygotowaniu zawodów dziekuję wszystkim członkom Eskadry Kraków
dziękuję również:
za projekt plakatu i dyplomów: Mirkowi Bozikowi
za przygotowanie statuetek Pucharu Polski: Markowi Rokowskiemu
za aktywne sędziowanie i prowadzenie zawodów: Wojtkowi i Sławkowi oraz Michałowi i Przemkowi

Za ufundowanie nagród rzeczowych dziękuję firmom:
"Marvio"
"Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska SA"

Poniżej oficjalne wyniki zawodów ale wcześniej polecam krótki film kolegi Lecha Mirkiewicza który nakręcił "finał B" czyli tradycyjną ostatnią walkę zawodów jaką rozgrywają po za punktacją i bez przestrzegania regulaminu wszyscy zawodnicy, którym jeszcze zostały sprawne po całym dniu modele. Czasem jest w powietrzu nawet 20 modeli a tym razem specjalną atrakcją była likwidacja modeli wwI które z uwagi na zmiany wymiarów zostały efektownie skasowane :-)
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego